Prodejna
Otevírací doba
Po-Čt  07:00-15:30
Pá      07:00-14:30


Napsat email

DveřeVCHODOVÉ DVEŘEimage/jpeg
 
 K dosažení potřebných statických vlastností uspořádal GEALAN přepážky svých domovních dveří v systému S 8000 IQ tak, aby bylo možné zabudovat pokud možno velkou výztuž.
Tímto speciálním uspořádáním přepážek při konstrukční hloubce 74 mm lze využít ocel s o 30 % pevností v ohybu. Výztuže jsou k rychlé montáži zámku předfrézované.
Držáky prahů, osvědčené již v jiných systémech GEALAN, zajišťují i v profilu S 8000 IQ těsně přiléhající spojení rámu domovních dveří a jejich prahu.


Aby se výrazně vylepšila tuhost proti torzi a pevnost rohů křídel domovních dveří, používají se vhodné svařovatelné spojovače. Rozsáhlá škála příslušenství umožňuje výrobu všech současných variant domovních dveří. Do profilu domovních dveří lze zabudovat všechna obvyklá kování a uzavírací mechanismy, a komerčně obvyklé výplně až do síly 40 mm. Domovní dveře v systému S 8000 IQ lze vyrobit tak, aby se otevíraly dovnitř nebo ven. Tento profil domovních dveří lze standardně pořídit v mnoha barvách a dekorech dřeva.

image/jpegPLASTOVÉ VÝPLNĚ
TECHNOLOGIE ABS


Základem dveřních výplní ABS je plastová vakuově lisovaná povrchová deska. Tyto modely tvoří základní řadu dveřních výplní PERITO a doporučujeme je objednávat hlavně v bílém provedení. Výplně s imitací dekoru dřeva mají své uživatelské hranice a o jejich použití se informujte u svého dodavatele vchodových dveří.

TECHNOLOGIE HPL

Technologie HPL využívá kvalitních technologických možností materiálu HPL, tedy lisované syntetické pryskyřice. Desky jsou dostatečně tvrdé a pevné a i z hlediska odolnosti vůči povětrnostním vlivům vykazují mnohem lepší vlastnosti, nežli desky plastové. Pro série HPL dveřních výplní je také v nabídce široká škála imitací dřeva, barev stupnice RAL, případně designové varianty výplní doplněné hliníkovými komponenty. Volba těchto modelů je optimálním rozhodnutím při požadavku vysoké kvality za přijatelnou cenu.

Čím se liší vchodové dveře s GFK výplněmi?

Prvním rozdílem je skladba výplně. Tu tvoří povrchové desky z materiálu GFK neboli ze speciálního sklolaminátu, který je velmi pevný a odolný (podobný materiál se využívá například pro části trupů letadel a lodí). Desky kryjí jádro z extrudovaného polystyrenu zajišťujícího dostatečnou tepelnou i zvukovou izolaci.

Druhou výraznou odlišností je způsob konstrukce. Zatímco klasické dveřní výplně se do rámu křídla vkládají, GFK výplně se lepí přímo na dveřní křídlo. Plochou lepeného spoje tak posilují celkovou konstrukční pevnost křídla a zlepšují vlastnosti vchodových dveří.

Spojením inovativní konstrukce a moderního materiálu vzniká výplň, která dveřím propůjčuje pevnost a stálost.

Oproti klasickým výplním odlišuje výplně GFK také vzhled. Jak už jsme psali výše, exteriérová deska výplně se lepí přímo na dveřní křídlo, jehož profil překrývá po celé ploše. Výsledkem je originální a elegantní vzhled bez rámů, který byl na našem trhu dosud dostupný pouze u výrazně dražších hliníkových dveří.

Exteriérovou desku si navíc na přání doplníte hliníkovými rámečky nebo drážkami (nutami) vylitými barvou. Interiérovou desku zdobí hliníkový nebo krycí rámeček, který umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití – opět velké plus pro budoucí údržbu.

Vyberte si:

       
Vyhledávání